Servis motocyklu

Servis motocyklu

Provádíme pozáruční servis motocyklů zejména japonských značek (HONDA, YAMAHA, SUZUKI a další) a cestovních endur KTM a BMW. Po dohodě jsme však schopni provést servis i jiné značky. Specializujeme se na motocykly HONDA Africa Twin, které jsou pro nás srdeční záležitostí.

Provádíme kompletní přípravu motocyklu na sezónu. Připravíme váš motocykl na STK včetně jejího zajištění.

Servisní prohlídky předepsané výrobcem

  • výměny všech provozních kapalin (REPSOL, MOTOREX či MOTUL)
  • výměny spotřebního materiálu brzdových komponentů (GALFER, BREMBO, NISSIN)
  • výměny řetězů (D.I.D)
  • výměny zapalovacích svíček (NGK, DENSO) výměny filtrů (HIFLO, CHAMPION)

Jsme rovněž schopni motocykl diagnostikovat a celkově seřídit. Používáme buď originální náhradní díly, nebo druhovýrobu, vždy po dohodě se zákazníkem.

 

Servis tlumičů a podvozku

Provádíme servis a repase motocyklových tlumičů jak originálních z výroby, tak i doplňkových (např. MARZOCCHI, WILBERS, OHLINS). Servis zahrnuje demontáž tlumičů z motocyklu, jejich kompletní rozebrání a vyčištění všech vnitřních i vnějších dílů včetně výměny oleje a následného sestavení a montáž na motocykl jejich statického nastavení. Při repasi jsou navíc provedeny výměny spotřebního materiálu jako jsou prachovky, gufera, pouzdra případně je provedena výměna poškozených dílů. Servis tlumičů doporučujeme provádět po 20 000 km, nebo po 5 letech, jelikož i při malém nájezdu kilometrů olej v tlumičích časem degraduje a ztrácí své vlastnosti.

Provádíme servis podvozku, který je často motorkáři opomíjen. Servis spočívá v kompletní demontáži kyvné vidlice a uchycení centrálního tlumiče včetně jeho přepákování. Na přepákování je provedena výměna gufer, jehlových ložisek, popřípadě centrálních os. Zanedbání tohoto servisního úkonu je zdokumentováno na fotografiích viz níže.

Pneuservis

Provádíme kompletní přezutí a vyvážení pneumatik včetně pneumatik dodaných zákazníkem. Servis obsahuje případnou demontáž kola z motocyklu, demontáž pneumatiky/duše z ráfku, optickou kontrolu ráfku či duše, montáž nové pneumatiky na ráfek, nafoukání na předepsaný tlak, vyvážení a případně opětovná montáž kola na motocykl.

Rovněž prodáváme pneumatiky a duše značek CONTINENTAL, HEIDENAU, AVON, MICHELIN, METZELER, DUNLOP a dalších.

Diagnostika a elektroservis

Pomocí profesionálního diagnostického zařízení od italské firmy TEXA provádíme diagnostiku prakticky každé části motocyklu. Jsme schopni provést diagnostiku závad na elektroinstalacích, řídících jednotkách a synchronizovat karburátory. Pomocí diagnostiky jsme schopni zkontrolovat doporučené hodnoty výrobcem a rovněž zjistit aktuální stav motoru, hodnoty a parametry jeho nastavení.

Provádíme zhotovení nové elektroinstalace, opravy dobíjení a alternátorů či zapojení elektrických doplňků (např. přídavná světla, klaksony, napájení GPS, zásuvky apod.)